Pożegnanie uczniów klas ósmych

Tegoroczne uroczyste pożegnanie absolwentów odbyło 22 czerwca. Rozpoczęło je przekazanie sztandaru siódmoklasistom. Po wystąpieniu pani Dyrektor najlepsi absolwenci zostali nagrodzeni za osiągnięcia w nauce i działalność na rzecz szkoły. Rodzice prymusów otrzymali listy gratulacyjne i odebrali podziękowania.
     Puchar dla najlepszych absolwentów otrzymali: uczennica klasy 8a Jagna Kij oraz uczeń klasy 8c Filip Jęczmiński.  Oprócz nagród książkowych zostali oni uhonorowani bonami pieniężnymi w wysokości po 300 zł ufundowanymi przez Stowarzyszenie „Nasza Szkoła”
Nagrody książkowe za sukcesy w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych otrzymali uczniowie i ich opiekunowie:
- Filip Jęczmiński – klasa 8c – laureaut WKP z języka angielskiego (opiekun Pani Karolina Sojda), finalista z informatyki (opiekun Pan Piotr Duda).
- Marcelina Grzela – klasa 8a – finalistka z języka polskiego (opiekun Pani Renata Cichacka).
- Jagoda Lisowska – klasa 8a – finalistka z języka angielskiego (opiekun Pani Renata Rutkowska)
- Igor Gregorczyk – klasa 8d – finalista z historii (opiekun Pan Wojciech Ćwik)
Nagrody książkowe za najwyższą średnią (powyżej 4,75) oraz wzorowe i bardzo dobre zachowanie otrzymali:
- Marcelina Grzela, Julia Majchrzak i Urszula Okła (klasa 8a),
- Jagna Kij, Wojciech Misiowiec (klasa 8b),
- Kamila Laskowska, Julia Bracik i Filip Jęczmiński (klasa 8c),
- Igor Gregorczyk, Emilia Miller i Klaudia Wydra (klasa 8d).
Za udział w uroczystościach szkolnych oraz reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym nagrodę książkową otrzymał uczeń klasy 8b Wojciech Misiowiec.
Doceniono również zaangażowanie uczniów działających w Samorządzie Uczniowskim: Jagna Kij, Filip Jęczmiński, Urszula Okła, Magdalena Polakowska, Kamila Laskowska, Nicole Chleboś, Maciej Bednarz, Wiktoria Dmuchowska, Jagoda Jedynak
Za wybitne osiągnięcia w sporcie uhonorowane zostały: Dominika Szymczyk, Julia Kurp, Emilia Miller, Oliwia Zajączkowska. Oliwia otrzymała także nagrodę za działalność w Fanklubie Dwójki. Kamila Laskowska uhonorowana została nagrodą za prace na rzecz biblioteki szkolnej.
Ważną część uroczystości stanowiło wystąpienie młodzieży pod kierunkiem wychowawców klas szóstych i siódmej. Były wspomnienia, wesołe piosenki i teksty ku refleksji.   Uroczystości zakończyły się występami ósmoklasistów – był polonez, walc i prezentacje. Jeszcze tylko świadectwa…