Obniżenie nastroju czy depresja?

Wszyscy w określonych okolicznościach miewamy obniżony czy depresyjny nastrój, np. w odpowiedzi na stres lub presję ze strony otoczenia. Czasami w przypadku bezpośredniej korelacji między danym zdarzeniem a obniżonym nastrojem nie mówimy o depresji, ale o reakcji adaptacyjnej albo zaburzeniu adaptacyjnym, ponieważ istnieje między nimi bezpośrednia zależność przyczynowo-skutkowa. Przy czym depresyjny nastrój utrzymuje się zwykle dłużej niż samo zdarzenie. Obecnie nadal tkwimy w środku pandemii, więc sytuacja jeszcze się nie zmieniła i ma wpływ na nasze samopoczucie.
      W poniższej prezentacji możecie przeczytać, jak rozróżnić depresje od obniżonego nastroju, jak sobie radzić z takim nastrojem w obecnej, trudnej sytuacji spowodowanej korona wirusem.