Z Wieliczki do Krakowa…

W piękny słoneczny dzień- 15 czerwca br. uczniowie klas Va, Vb i VI b wyruszyli na wycieczkę, by podziwiać piękno południowej Polski. Pierwszym punktem zwiedzania była kopalnia soli w Wieliczce. Uczniowie wędrowali podziemnymi korytarzami odremontowanej kopalni i dzięki paniom przewodniczkom poznawali historię i tajniki pracy górników, a przy okazji i wdychali świeże powietrze przepełnione solą.

Nad wszystkimi czuwała św. Kinga- patronka tegoż miejsca i Skarbek, którego nikt nie śmiał zdenerwować, aby nie narobić sobie kłopotu. W godzinach popołudniowych udali się do królewskiego miasta-Krakowa. Spacer ulicami Starówki był ekscytujący. Na wszystkich
z wysokości spoglądał nasz wieszcz narodowy- Adam Mickiewicz. Kościół Mariacki, Barbakan, Wawel, Brama Floriańska to miejsca szczególne, które kryją w sobie nie tylko cząstkę historii, ale tajemniczości. Legendę o smoku wawelskim przybliżyła uczniom pani Agnieszka Wojcierowska. Czas pędził nieubłaganie i pora  wracać do domu. Szkoda opuszczać było Krakowa, ale kto wie, czy jeszcze do niego nie  wrócimy? Zmęczeni, pełni wrażeń i nowych informacji uczniowie bezpiecznie wrócili do Stąporkowa, gdzie na nich czekali rodzice.