Światowy Dzień liczby PI

4 marca obchodzony jest Światowy Dzień Liczby Pi. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się w naszej szkole szkolny konkurs matematyczny. Oczywiście nie mógłby się on odbyć bez pomocy naszych pań nauczycielek od matematyki. Szczególne podziękowania kierujemy do pani wicedyrektor Lidii Dąbrowskiej, która od samego początku wspierała naszą inicjatywę i udzielała cennych wskazówek. Konkurs zorganizowały panie:
  • pani Alicja Stępień
  • pani Katarzyna Jędrzejczyk
  • pani Małgorzata Kwaśniewska
  • pani Justyna Serek,
którym również serdecznie dziękujemy.
Z okazji tego święta został ogłoszony konkurs na najlepszy plakat o liczbie Pi. Każda klasa przygotowała plakat. Decyzja, który ma zwyciężyć wcale nie była łatwą. Jury zdecydowało, iż w tym konkursie zwyciężyły ex aequo klasy IIIB oraz IIID.
15 marca zostały przeprowadzone dwa konkursy z matematyki. Pierwszy polegał na wyrecytowaniu jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Tu okazała się bezkonkurencyjna uczennica klasy IIIA – Katarzyna Nowek, która zapamiętała blisko 150 cyfr. Do drugiego konkursu zostali wytypowani dwaj przedstawiciele z każdej klasy. Odpowiadali oni na pytania związane z liczbą Pi oraz rozwiązywali zadania. Na każdym poziomie zostali wyłonieni zwycięzcy. I tak na poziomie klas trzecich zwyciężyła klasa IIID, drugich – klasa IIE, a pierwszych – IA.
Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować panu Wojciechowi Wzorkowi – dyrektorowi Oddziału PKO Banku Polskiego, który przekazał nagrody dla uczniów.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!