Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

Dnia 17.05.2021 r. odbyło się, w naszej szkolnej bibliotece, pasowanie na czytelników uczniów klas I a i I b. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka.
    A wszystko zaczęło się od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki, jak je szanować, jak prawidłowo zachowywać się w bibliotece.
   Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
   Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.  Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.
    Po takim wprowadzeniu, uczniowie obiecali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę otrzymali dyplom oraz prezent w postaci książki i zakładki. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani