Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym obchodzonym co roku 11 listopada. Jest ono ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka, ponieważ upamiętnienia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości. Aby przybliżyć to święto naszym uczniom , już od 4 listopada prowadzone były różnorodne formy zajęć. Podczas  nich czytane były  wiersze na temat tego święta, dzieci wysłuchały pieśni patriotycznych i melodii żołnierskich. Zapoznały się z podstawowymi symbolami narodowymi – flagą, godłem, hymnem – oraz z historią obchodów tego święta. Wspólnie przygotowały różnymi technikami prace plastyczne – flagi i godła malowane kredkami lub farbą, kotyliony wycinane i składane z pasków papierowych o barwach narodowych, czy czapki składane z papieru. Dużą atrakcją dla dzieci była grupowa praca plastyczna Józefa Piłsudskiego, która przypominała układankę z puzzli i była dość dużych wymiarów. Z pięknych prac powstała gazetka ścienna.