Ślubowanie uczniów klas pierwszych

W dniu 24 października 2019 roku odbyła się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Od 2 września uczniowie  przygotowywali się do „tego pierwszego egzaminu´ i bardzo ważnej dla nich uroczystości.  Poznawali się nawzajem, systematycznie uczyli się zasad zachowania, bezpieczeństwa na drodze oraz poznawali swoją Ojczyznę.

Wszystkie zdobyte wiadomości i umiejętności przedstawili w tym ważnym dla nich dniu, zdawali pierwszy „egzamin,” przedstawiając swój występ artystyczny przed społecznością szkolną; starszymi kolegami i koleżankami, nauczycielami, rodzicami a przede wszystkim przed Dyrekcja naszej szkoły panią Joanną Bernat i panem Wojciechem Ćwikiem oraz gośćmi panią Burmistrz Dorotą Łukomską i dyrektorem Centrum Usług Wspólnych panem Michałem Ginalskim, którzy zaszczycili swoją obecnością naszą uroczystość.

W drugiej części uroczystości uczniowie złożyli przysięgę „Ślubowania”. Następnie pani dyrektor Joanna Bernat wraz z panem dyrektorem Michałem Ginalskim i wychowawcami klas: panią Dorotą Bałą i Marianną Okłą dokonała pasowania dzieci z klas pierwszych na prawowitych uczniów naszej szkoły. Po tej ceremonii pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Następnie głos zabrała pani burmistrz Dorota Łukomska, która skierowała wiele ciepłych słów dla uczniów i przygotowała miłą niespodziankę- wycieczkę do Warszawy, za którą dzieci bardzo serdecznie podziękowały. Na zakończenie przedstawiciel rodziców podziękował w imieniu wszystkich  Wychowawcom, Dyrekcji   za przepiękną część artystyczną, za przygotowanie tej wspaniałej i ważnej dla ich dzieci uroczystości-pierwszego ważnego egzaminu, który zdali celująco!!!.W salach na pierwszaków czekał słodki  poczęstunek.

W przygotowaniu występu pomagał również Samorząd Uczniowski; przewodnicząca Olga Górecka, Zofia Kloczkowska i Natalia Siwek. Obsługą sprzętu elektroakustycznego pod kierunkiem w-ce dyrektora p. Wojciech Ćwika zajmowali się Patryk Klimczyk i Igor Bała.