Święto Komisji Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole był obchodzony w piątek – 11.10.2019r. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia pod hasłem ,,Niesieni falami życia płyniemy przez morze wiedzy”, którą przygotowali uczniowie klas piątych, szóstych, siódmych, ósmych wraz z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego – panią Małgorzatą Szot, Iloną Dwojakowską. Panie Mariola Szocińska i Marzanna Błońska zaś odpowiadały za dekorację. Pomocą służyła również pani Renata Rutkowska. Nad oprawą muzyczną czuwała pani Edyta Adamiec. Niezwykłymi artystami goszczącymi podczas uroczystości byli najmłodsi w naszej szkole – uczniowie przedszkola, którzy pod kierunkiem pani Karoliny Pióro przedstawili taniec – twist oraz pląs, który chętnie nasladowali inni występujący i część publiczności.

Młodzi artyści piosenkami (wykonywanymi zarówno przez chór szkolny jak i przez solistów) oraz słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili ich pracę  i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienne poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Pod koniec części artystycznej  krótkie życzenia dla nauczycieli przekazała przewodniczącą SU – Olga Górecka. Samorząd Uczniowski ponadto umilił ten dzień  nauczycielom jak i innym pracownikom szkoły  słodkim poczęstunkiem i wręczeniem pamiątkowych dyplomów.

Na zakończenie akademii głos zabrali  pani i pan dyrektor, którzy podziękowali występującym za zaangażowanie,  nauczycielom życzyli wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie, zaś obecnym na uroczystości rodzicom życzyli cierpliwości i sukcesów w wychowywaniu młodego pokolenia. Piękne życzenia dla Grona Pedagogicznego przekazała również w imieniu  Rady Rodziców – pani Aneta Bała.