Wycieczka klas drugich i trzeciej do Warszawy

Dnia 23 maja 2019r. klasy IIa, IIb i IIIa wybrały się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca w stolicy, które przykuwają uwagę turystów. Wyjechaliśmy o 7.30 spod budynku naszej szkoły. Gdy dotarliśmy na miejsce najpierw udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernika – do Planetarium. Tam na żywo uczestniczyliśmy w pokazie gwiazdozbioru oraz obejrzeliśmy piękny, anonimowy film pt. ,,Polaris”, który poprzez wciągającą historię  zapoznał nas z różnymi rodzajami ciał kosmicznych,  ruchem obrotowym Ziemi i sekretami planet.  Po spektaklu udaliśmy się na obiad. Następnym punktem wycieczki był spacer po zielonych tarasach na dachu biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Tam z wysokości mogliśmy podziwiać panoramę Warszawy. Następnie udaliśmy się na  Plac Piłsudskiego, by zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Stamtąd przeszliśmy  Krakowskim  Przedmieściem  pod Pałac Prezydencki. Później udaliśmy się na Stare Miasto. Przewodniczka pokazywała i opowiadała nam o najważniejszych miejscach i pomnikach. Widzieliśmy Kolumnę Króla Zygmunta  III Wazy, Pomnik Syrenki, Zamek Królewski i wiele innych. Niewątpliwie największą atrakcją było zwiedzanie ZOO. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele ciekawych zwierząt. Wycieczka była bardzo udana.  Poznaliśmy  wiele interesujących miejsc i pomników. Pogoda dopisywała i panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomieni natłokiem wrażeń byliśmy bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.