Dzień Służby Zdrowia

Każdego roku, 7 kwietnia obchodzony jest Dzień Służby Zdrowia. W tym dniu warto uświadomić sobie, że zdrowie to jedna z najważniejszych wartości w życiu człowieka. Istotną rzeczą jest więc prowadzenie zdrowego trybu życia, co wiąże się z właściwym odżywianiem, uprawianiem sportów, dbaniem o higienę osobistą, regularnymi badaniami kontrolnymi. W trosce o zdrowie pomocą służą nam pracownicy służby zdrowia:  lekarze i pielęgniarki, którzy 7 kwietnia obchodzą swoje święto. Aby podziękować im za trud i ofiarność 6 maja 2019r. w naszej szkole został zorganizowany apel, na który zaproszono pielęgniarkę szkolną p. Jadwigę Bilską. Uczniowie klas IIa i IIb wraz z wychowawczyniami p. J. Lipowską i p. A. Nader opracowali scenariusz uroczystości o tematyce prozdrowotnej pt. ,,Aby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”. Dzieci pięknie wcieliły się w rolę krasnoludków, które źle się odżywiały i nie znały zasad zdrowego trybu życia, w związku z tym dotykały ich różne przypadłości. Na szczęście mądra Śnieżka, różne zwierzątka, uczniowie – sportowcy i  ,,Witaminki” nauczyły krasnoludków jak zdrowo żyć, żeby zdrowym być.  Na zakończenie jedna z uczennic złożyła życzenia pani pielęgniarce i wręczyła kwiaty.