Młodzi głosują 2019

Centrum Edukacji Obywatelskiej jest inicjatorem ogólnopolskiej akcji ,,Młodzi Głosują”. Tym razem 20 maja 2019 r. w PSP nr 2 w Stąporkowie młodzież klas ósmych i trzecich gimnazjum wzięła udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Celem przedsięwzięcia było zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, świadomego działania, rozwijanie kompetencji obywatelskich i społecznych.

W naszej szkole uprawnionych do głosowania były 132 osoby, głosów oddanych 101, głosów ważnych 99, głosów nieważnych 2. Na karcie do głosowania znalazło się 8 komitetów wyborczych. Były to:

1. KW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy  - 31 głosów

2. KW Wiosna Roberta Biedronia  - 20

3. KW Koalicja Europejska PO PSL SLD Nowoczesna, Zieloni  - 3

4. KW Prawo i Sprawiedliwość  -  23

5. KW Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, RSS  - 5

6. KW Kukiz 15  - 17

7. KW Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski  - 0

8. KW Polexit - Koalicja  - 0

W komisji wyborczej znaleźli się przedstawiciele wszystkich klas biorących udział w wyborach: Eliza Szcześniak, Mateusz Różański, Piotr Wrona, Oskar Kabała, Kamila Szot, Aleksandra Zynkowska. Koordynatorkami akcji były Małgorzata Szot i Agnieszka Włodarczyk Salata.