Lekcja bezpieczeństwa

W dniu 9 maja br w ramach XIV Koneckich Dni Profilaktyki uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Końskich ( Ł.Morka - Wydział Ruchu Drogowego ), Komisariatu Policji w Stąporkowie  (G.Grabowski - dzielnicowy miasta Stąporkowa) oraz Powiatowej Stacji  Sanitarno-Epidemiologicznej  w Końskich ( M. Szyposzyński ). Tematem spotkania były kampanie społeczne
-  informacyjno-edukacyjne: „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Narkotyki i dopalacze zabijają”.  Głównym celem tych akcji jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa ( podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą, czy podczas górskich wycieczek ) oraz  zwiększenie ich świadomości na temat niebezpieczeństw związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy ( konsekwencji zdrowotnych, prawnych  i społecznych uzależnienia ).  Gościnnie w spotkaniu wzięli udział również uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Stąporkowie. W czasie spotkania dzieci obejrzały film, wysłuchały prelekcji i aktywnie brały udział w dyskusji.