Poezje i tradycje polskiej Wigilii

W dniu 20 grudnia 2018 r. obejrzeliśmy szkolne Jasełka. Było to wspaniałe widowisko, dzięki któremu przenieśliśmy się myślami do naszych domów, wigilijnego stołu. Uczniowie przypomnieli o tradycjach polskiej Wigilii, które z pewnością nie są nam obce. W programie były też wiersze o tematyce świątecznej ,piękne przesłania, które przypominały nam o tym, że Pan Jezus powinien zamieszkać w sercach i czynach każdego z nas. Tak naprawdę Boże Narodzenie to nie tylko grudniowa data, ale życzliwość, uśmiech, pomoc, miłość i dobro, które niesiemy. Wspólnie z aktorami mogliśmy zaśpiewać kolędy, które też wprowadzają w magię Świąt.

Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor Joanna Bernat, podziękowała aktorom i złożyła wszystkim obecnym serdeczne życzenia świąteczna.

W klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie przygotowani pod kierunkiem p. Marioli Szocińskiej, p. Bożeny Kusztal, p. Edyty Adamiec i p. Tomasza Ruta, piękną scenerię  wykonała p. Agnieszka Wojcierowska, uroczym elementem dekoracji była choinka ubrana na ludowo, którą wykonali uczniowie pod kierunkiem p. Doroty Gorgoń.