Dzień Ziemi w naszej szkole.

22 kwietnia to z pewnością najbardziej ekologiczna data w ciągu całego roku. Przypomina nam o tym, że powinniśmy szanować nasze miejsce zamieszkania, któremu tyle zawdzięczamy. A raczej rzadko zastawiamy się nad tym na co dzień. Dla wielu uczniów 22 kwietnia kojarzy się bardzo dobrze. My też w tym rok uczciliśmy tą datę wystawiając w naszej szkole przedstawienie pod hasłem „Szanuj Ziemię– to twój dom”. Uczniowie wcielili się w postacie ekobohaterów dziecięcych bajek i opowiedzieli nam o segregacji śmieci i innych ekologicznych zachowaniach.

Międzynarodowy Dzień Ziemi to okazja do zrezygnowania z samochodu i komunikacji miejskiej. Można poruszać się wówczas pieszo lub przesiąść się na rower. Wiadomo, że jedna osoba świata nie zmieni. Jednak gdyby taka akcja stała się bardziej powszechna, chociaż przez chwilę otaczałoby nas mniej spalin.

W tym dniu można także zebrać makulaturę. Każdy z nas ma chyba w domu kolekcję niepotrzebnych gazet i papierów. W naszej szkole właśnie trwa akcja zbiórki makulatury. Dołączcie do nas. Należy je przekazać do specjalnych punktów, aby potem można było z nich stworzyć nowy papier.