Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy sobie wszyscy cudowny świat postaci bajkowych, które są nieodzownym elementem każdego dziecka.

W ramach projektu „Wcielam się w postać z bajki” nasza szkoła po raz drugi włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajki. Organizacją tego projektu zajęły się:

biblioteka szkolna przy współpracy nauczyciela języka polskiego, aktywu bibliotecznego gimnazjum wraz z nauczycielami biblioteki.

W przed dzień Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajki uczniowie i nauczyciele (klas młodszych) byli przebrani za swoje ulubione postacie bajkowe. Zorganizowane również było głośne czytanie znanych baśni dla klas młodszych przez aktyw biblioteczny z gimnazjum.

Natomiast uczniowie klas starszych czytali głośno przydzielone wcześniej utwory.

Dzieci doskonale znają baśnie i świetnie radziły sobie w ich rozpoznawaniu, a także w kolorowaniu.

Na zakończenie tego pięknego dnia przebrani uczniowie wraz z nauczycielami stanęli do wspólnego zdjęcia.

Międzynarodowy Dzień Postaci z bajki jest okazją do rozwijania  zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą odpowiednie postawy moralne, rozwijają pamięć, bogacą słownictwo. Należy wybierać więc baśnie, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Warto więc czytać małym dzieciom, a starsze zachęcać do samodzielnego czytania.