Wycieczka klas piątych do Chęcin

Klasy VA i VB w paźdźierniku 2016r. wybrały się na jesienną wycieczkę do Chęcin, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedziły pochodzący z XIV wieku zamek królewski z czasów Kazimierza Wielkiego. Do celu podążaliśmy przez park, w którym widzieliśmy rzeźby postaci historycznych, związanych z tym miejscem. Zamek nie był zdobyty przez ponad 250 lat. Jak każda warownia posiada oczywiście swoją Białą Damę, którą jest prawdopodobnie duch królowej Bony.

W dalszą podróż pojechaliśmy do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. To drugi co do wielkosci po Centrum Nauki Kopernika w Warszawie obiekt popularyzujący nowoczesną naukę przez zabawę. Zwiedziliśmy tam wystawy pt. ,,Człowiek – niezwykła maszyna”, ,,Zmysły człowieka”, ,,Poznaj i odkryj siebie”. Przeprowadzaliśmy eksperymenty naukowe, poznając również tajemnice przyrody. Pobyt  w Centrum Nauki to połączenie zabawy i nauki z wielu dziedzin, a także możliwość rozwoju.