Fizyka dla smyka - Iskierki i błyskawice

Zajęcia, które odbył się w naszej szkole 16.03 2015 pod hasłem „Iskierki i błyskawice”,  w formie zabawy i ciekawych eksperymentów pozwoliły dzieciom na odkrycie kilku tajemnic otaczającego nas świata. W czasie pokazów Profesorek Pytalski przeprowadził kilkanaście wspaniałych doświadczeń fizycznych, np. jak powstają iskry i co mają wspólnego z piorunami, co napędza magiczną karuzelę, czy błyskawice są niebezpieczne i jak je można wytworzyć w naszej sali? Wszystkie grupy zgodnie przyznały, że pokaz był bardzo interesujący, pomógł im w nauce i zrozumieniu przyrody.
To niezwykły i pouczający pokaz, na którym zgłębialiśmy tajemnice fizyczne i  jako asystenci Prof. Pytalskiego świetnie się bawiliśmy, a przy okazji mogliśmy się czegoś nauczyć.