Ciekawa lekcja przyrody - śladami wielkich odkryć

Dnia 5 lutego 2015r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej lekcji przyrody. Stało się to możliwe dzięki wizycie Grupy „Zaelektryzowani”, która zaprezentowała dzieciom spektakl pt. "Śladami wielkich odkryć".

Inspirujący podróżnik Krzysztof wraz ze swym przyjacielem,  alchemikiem  Albertem, wprowadzili nas w świat prawdziwej nauki. W trakcie wydarzeń obserwatorzy czytali mapę, obserwowali działanie kompasu, a także poznali podstawowe zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas korzystania z urządzeń elektrycznych.

Towarzyscy i zabawni „naukowcy” umożliwili dzieciom aktywne uczestnictwo. Niewątpliwym atutem kabaretowego spektaklu były elektryzujące opowieści podróżnicze wzbogacone niezwykłymi eksperymentami chemicznymi i kolekcją magicznych rekwizytów.