Wycieczka klas trzecich do Inwałdu

1 października 2014r. uczniowie klas IIIA i IIIB pod opieką wychowawców Anny Postuły i Małgorzaty Świebody oraz nauczycieli pani Doroty Bały i Ryszarda Janusa pojechali na całodniową wycieczkę do Inwałdu, do Parku Miniatur "Świat Marzeń". Znajduje się tam ponad 50 miniatur budynków śladów polskiej i światowej architektury wykonanych w skali 1:25 np. Zamek w Malborku, Wieża Eiffla, Bazylika św. Piotra. Na terenie parku jest też lunapark, kino 5D, symulator, zielony labirynt (w którym niektórzy się zgubili), piramida z wystawą Tutanchamona i Egipt Horror Show (nie każdy miał odwagę przejść przez ten labirynt strachu - nawet w asyście pana Ryszarda!).

Tuż obok Parku Miniatur uczniowie mogli dotknąć epoki średniowiecza, ponieważ na kamienistym wzniesieniu powstał XV wieczny gród otoczony drewnianymi balami. W warowni jest zbrojownia (tutaj wzięliżmy udział w multimedialnym pokazie ukazującym średniowieczną bitwę) oraz sala tortur (widzieliśmy dyby kumoszek i klatkę błaznów). W chatach podgrodzia uczniowie brali udział w warsztatach: lepili miseczki w chacie garncarza i pomagali kowalowi ruszać miechami oraz kuć metal.
Bardzo podobał nam się wizyta w Parku Ruchomych Smoków. Największy smok ział prawdziwym ogniem, wypuszczał parę z nozdrzy i zaśpiewał nam śmieszną piosenkę.
Wszystkim gorąco polecamy to miejsce!