Festiwal projektów

FESTIWAL PROJEKTÓW.
W dniu 12 czerwca 2015 r. drugoklasiści podsumowali pracę z projektem.
Uczniowie realizowali dwa projekty edukacyjne.
  Klasa II b pracowała od października 2014r. do stycznia br., tematem ich projektu było: ŻYCIE MŁODZIEŻY W TURCJI I AZERBEJDŻANIE"( w ramach projektu AIESEC), klasy II A,C,D i E realizowały projekt pt. ŚWIĘTOKRZYSKIE JAKIE CUDNE....
          Klasy podzielone zostały na cztery grupy i każda z tych grup opracowała następujące tematy:
- Środowisko przyrodniczo -geograficzne regionu świętokrzyskiego.
- Wokół twórców i literatury regionu świętokrzyskiego.
- Tradycje i obrzędy świętokrzyskie.
- Historia i zabytki regionu świętokrzyskiego.

Młodzież przygotowała prezentacje multimedialne,albumy tematyczne, które zostały przekazane do biblioteki szkolnej i posłużą jako pomoce. W trakcie prezentacji można było degustować potrawy regionalne. Praca nad projektem pozwoliła uczniom poznać historię i obyczaje Turcji i Azerbejdżanu, dokładniej zapoznać się z naszym regionem świętokrzyskim.
        Opiekunami grup byli wychowawcy klas II- p. Agnieszka Salata, p.Agnieszka Wojcierowska, p.Stanisława Kij, p.Renata Cichacka i p.Wojciech Ćwik.