Akademia o Unii Europejskiej

W naszej szkole 07.05.2015r. odbyła się akademia poświęcona Unii Europejskiej. Jeśli ktoś zapyta, dlaczego co roku  świętujemy z tej okazji, udzielę mu prostej odpowiedzi: po pierwsze cieszymy się ze wstąpienia naszej Ojczyzny do UE a po wtóre to właśnie w maju 1950 r. rozpoczął się proces integracji krajów europejskich. Gdyby nie ta inicjatywa ,,Ojców Europy”, nasz kontynent nadal byłby podzielony, skłócony a różnice w rozwoju gospodarczym, kulturalnym, społecznym pogłębiałyby się, zamiast niwelować. Podczas akademii oprócz wyżej wymienionej tematyki uczniowie wszystkich klas drugich przedstawili typowe elementy charakteryzujące ,,starą  piętnastkę” europejską  (Belgię, Holandię, Luksemburg, Francję, RFN, Włochy, Wielką Brytanię, Irlandię, Danię, Grecję, Hiszpanię, Portugalię, Szwecję, Austrię, Finlandię ). Był zatem obecny św. Mikołaj, dziewczynka z zapałkami, Cristiano Ronaldo, Zorro, tancerka flamenco, królowa Elżbieta II, Bawarczyk, starożytna Greczynka, uczestniczka karnawału w Wenecji, Pipi  Langstrumf  itd. Oczywiście występowi towarzyszyły muzyka i piosenka w wykonaniu uczniów klas trzecich  ( a, b) gimnazjum i akompaniamencie ucznia klasy 2e.