AIESEC w naszym gimnazjum

Od 20 do 24 października 2014 roku wolontariusze AIESEC przeprowadzili w naszej szkole cykl zajęć w języku angielskim.
Była to nowa forma kreatywnej edukacji mająca na celu:

• kontakt z przedstawicielami różnych kultur,

• szerzenie postaw tolerancji i świadomości językowej,

• wykorzystanie języka angielskiego w praktyce,

• kreowanie wizerunku szkoły otwartej na świat.

Warsztaty językowe językowe prowadzone były w klasach pierwszych,drugich i trzecich gimnazjum pod opieką nauczycieli języka angielskiego: pani Renaty Kuc i pani Barbary Orczyk.

Atrakcją tego tygodnia była jednodniowa wycieczka. Gimnazjaliści pokazali gościom z Turcji i Azerbejdżanu świętokrzyskie atrakcje turystyczne: Jaskinię Raj, Planetarium, wystawę meteorytów, rezerwat Kadzielnia, dąb „Bartek”.
Były to niezapomniane chwile nie tylko dla wolontariuszek-naszych gości, ale też dla uczniów z naszej szkoły, którzy mogli doskonalić język angielski i poznać kulturę, historię innych państw.
Dziewczyny z Turcji i Azerbejdżanu gościły w Stąporkowie już od 19 października br. w domach naszych uczennic z kasy II B- Ewy Kani i Weroniki Jedynak.
Mamy nadzieję, że wolontariuszki będą miło wspominać chwile spędzone z nami, może jeszcze kiedyś się spotkamy.