Stop racism!

W ramach projektu wymiany młodzieżowej "Stop Racism"  uczniowie i absolwenci naszej szkoły wraz z gośćmi odwiedzili naszą szkołę. 10 września br. wolontariusze z Hiszpanii i Rumunii przeprowadzili spotkania na których opowiedzieli o tym gdzie mieszkają oraz przedstawili problem rasizmu w ich krajach.
Ważnym elementem wizyty wolontariuszy w naszej szkole była debata, podczas której przedstawiciele klas gimnazjalnych  rozmawiali o tym , czym jest rasizm z punktu widzenia młodzieży, czy spotykamy się z problemem rasizmu w życiu codziennym, jak uczeń można zopobiegać rasizmowi oraz jakie jego konsekwencje.
Okazało się, że bariera językowa nie stanowiła problemu dla młodzieży. Wspólnie sformułowali wnioski i jednogłośnie stwierdzili:
STOP RACISM!
Uczniowie Publicznego Gimnazjum biorący udział w projekcie to:
Wiktoria Garbacz, Bartek Kołodziej, Martyna Gonciarz, Daria Boczek, Wiktoria Garbacz, Julia Skorupa, Luiza Socha, Ola Polakowska, Emilia Jedynak, Wiktoria Surowiec.
Absolwenci:
Karol Golański, Marcin Jedynak