Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Końskich

W środę, 24 kwietnia w Koneckim Centrum Kultury w Końskich odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
   W zmaganiach rywalizowały dwie grupy wiekowe ze szkół podstawowych z terenu powiatu koneckiego, czyli 10-12 lat oraz powyżej 12 lat.
     Turniej miał na celu doskonalenie wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy oraz techniki jazdy na rowerze. W trakcie turnieju policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz test ze znajomości przepis w ruchu drogowego. Nad całością organizowanego turnieju czuwali sędziowie z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.
Uczestnicy turnieju musieli rozwiązać test z wiedzy i skrzyżowań oraz zadania praktyczne, które polegały na pokonaniu rowerem toru przeszkód i udzieleniu pomocy przedmedycznej. W obu kategoriach wzięło udział 15 szkół.
Nasza szkoła brała udział w II grupie wiekowej. Reprezentantami Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Stąporkowie, byli uczniowie klas szóstych: Adam Bednarz VI b, Oskar Okła VI b, Igor Bielecki VI b i Dominik Ciaś VI a.
Nasi uczniowie zajęli III miejsce w powiecie i wykazali się doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego, udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej
i  umiejętnościami jazdy na rowerze.