Spotkanie z Samodzielnym Plutonem Stąporków

Od początku lipca 2023r. na terenie gminy Stąporków działa Samodzielny Pluton Stąporków Jednostki Strzeleckiej 1042 Opoczno.
    Głównymi zadaniami Plutonu są: prowadzenie akcji szkoleniowych, zabezpieczenie porządkowe i medyczne wydarzeń promujących gminę, propagowanie idei patriotyzmu, przygotowanie do służby w jednostkach mundurowych, wspieranie lokalnych służb, uczestniczenie w lokalnych wydarzeniach. Pluton działa pod honorowym patronatem burmistrz Stąporkowa.  Jego siedziba mieści się w  Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie, gdzie odbywają się zbiórki JS.
     21 listopada 2023r. uczniowie klas starszych (6-8) naszej szkoły mieli okazję poznać strzelców z tej Jednostki Strzeleckiej. Opowiedzieli oni historię jednostki zaś podczas prezentacji multimedialnej przypomnieli swoją dotychczasową działalność  i podzielili się ze słuchaczami wiedzą z zakresu wojskowości. Młodzi strzelcy działają zgodnie z hasłem ,,Zawsze gotowi – Zawsze pomocni”. Ponadto zachęcali do udziału w zbiórkach Plutonu, podczas których będą szkolić, zapoznawać z regulaminami sił zbrojnych RP, uczyć posługiwania się bronią, przybliżać zieloną taktykę.
  Przedstawicielom Samodzielnego Plutonu Stąporków Jednostki Strzeleckiej 1042 Opoczno bardzo dziękujemy za przybycie do nas i podzielenie się wiedzą. Życzymy dalszych sukcesów i pomyślności w służbie „Ku chwale Ojczyzny.”