Niepodległa

W przeddzień 11 listopada - Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole było bardzo uroczyście. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i w sposób szczególny uczcili ten dzień, widoczne były stroje w barwach biało-czerwonych. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego w ramach akcji Szkoła do hymnu.
   Na uroczystej akademii na której przedstawiona  została historia Polski w sposób inny niż dotychczas, wszystko odbywało się w pewnym miasteczku w gabinecie burmistrza i jego pracowników, którzy przygotowywali się do obchodów Święta Niepodległości. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ wymagało solidnego przygotowania, aby wszyscy zrozumieli przekaz poezji, prozy i piosenki.
  Nie zabrakło pięknych i wzruszających piosenek o tematyce patriotycznej Artyści  nie tylko wierszem i piosenką uczcili ten dzień, ale odpowiedzieli na ważne pytania  dotyczące wolności i niepodległości, uświadomili widzom, czym jest dla nas wolność i  w jaki sposób można ją pielęgnować, aby jej ponownie nie stracić.
       W uroczystej akademii udział wzięli uczniowie: Adam Bednarz- klasa VI B, Tymon Jedynak klasa VA, Maja Świercz klasa VIA, Laura Malasińska, Maja Kowalczyk, Wiktoria Milewicz, Julia Wawrzeńczyk, Jakub Stępien klasa V A, Nikola Domagała klasa VB, Franciszek Majos klasa IVA, Amelia Migałka klasa VIIB, soliści: Aleksandra Połeć klasa VIIB, Maja Salata, Emilia Fidos, Wiktoria Wąsalska klasa VB, Maciej Chamczyk klasa IVA, Jakub Boczek klasa IVB.
   Uczniowie zostali przygotowani pod kierunkiem pani Barbary Kaweckiej, pani Renaty Cichackiej, pani Edyty Adamiec, dekorację wykonały panie: Agnieszka Wojcierowska i Marzanna Błońska.