Spotkanie z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Końskich

W dniu 24 października 2023r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Końskich na temat „Bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1-3 i oddziału przedszkolnego. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantką o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Pani  mł. asp. Sylwia Soboń zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówiła  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślono, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i praktycznie poznawały zasady bezpieczeństwa na drodze. Na koniec, każdy uczeń został wyposażony w elementy odblaskowe.