Dzień Jabłka

26 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Jabłka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz wszelkich wypieków i słodkości z udziałem jabłek. Za symboliczną kwotę można było skosztować różnych szarlotek, rogalików, bułeczek, naleśników, soków i cudownych kolorowych mini deserków, które rozeszły się w mgnieniu oka. Uczniowie młodszych klas przygotowali z tej okazji prace plastyczne z jabłkiem w roli głównej. Można było też zagłosować na ulubioną potrawę z jabłek - pierwsze miejsce zdecydowanie zajęły racuchy z jabłkami, których niestety nie było na kiermaszu.
Kulminacyjnym punktem imprezy był konkurs jedzenia jabłka zawieszonego na sznurku, bez użycia rąk! Każda klasa zgłosiła jednego uczestnika, a to trudne zadanie udało się najlepiej Magdalenie Polakowskiej (7a) i Mateuszowi Kulińskiemu (6b), którzy otrzymali dyplomy wzorowego pożeracza jabłek. Zwycięzcom gratulujemy sprytu i determinacji!
Tak huczne obchody Dnia Jabłka miały również na celu promowanie zdrowych owoców, cenionych nie tylko za ich walory smakowe, ale i niezliczone korzyści zdrowotne. Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli, którzy już nie mogą doczekać się następnego. Zebrane na rzecz Samorządu Uczniowskiego fundusze posłużą m.in. organizacji imprez, konkursów i finansowaniu nagród.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom, którzy włączyli się do naszej akcji i przygotowali te pyszności. Wasza pomoc jest bezcenna!