Działajmy razem – Dzień Ziemi w naszej szkole.

To nie pierwszy raz, kiedy dzieci i młodzież naszej szkoły włączyły się i zaangażowały w działania proekologiczne związane z obchodami Światowego Dnia Ziemi.
Dzieciaki chcą i mogą zmieniać świat na lepsze, bo są świadomi, że każda duża zmiana zaczyna się od ich samych i podejścia do różnych, drobnych spraw w życiu codziennym.
Dlatego też Szkolny Klub Ekologiczny zaproponował szereg działań. Włączyliśmy się czynnie w akcję „Sprzątamy dla Polski” i posprzątaliśmy najbliższe otoczenie naszej szkoły. Ponadto odbyły się konkurs w trzech kategoriach.
W kategorii I ( klasy 0- III ) na „Prezent dla Matki Ziemi” zwyciężyli:
I miejsce ex aequo – Zuzia Kaczmarek (Ia) i Marcel Fidos (oddział przedszkolny)
II miejsce – Igor Bała IIa
III miejsce – Dominik Żelazny I a
W kategorii II (klasy IV – V) na najciekawsze zdjęcie pod hasłem „Poszukaj przyrody wokół siebie” zwyciężyły:
I miejsce– Michalina Warszawska IVb
II miejsce –Maja Rupniewska IVb
III miejsce – Emilka Fidos Vb
W kategorii III (klasy VI -VIII) , czyli w Konkursie wiedzy ekologicznej wzięły udział trzyosobowe reprezentacje wszystkich klas.
Zwyciężyła klasa VII a reprezentowana przez: Jagodę Jedynak, Magdalenę Polakowska i Aleksandrę Stepień.
II miejsce zajęła klasa VII b ( Gabrysia Kusztal, Iza Schodzińska, Martyna Szczepanik);
III miejsce zajęła klasa VIII (Weronika Kaczmarczyk, Franek Pietraszek, Ian Łukiański)
Gratulujemy zwycięzcom. Dyplomy i nagrody wręczymy wkrótce.
Opiekunowie SKE.