Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Stąporkowie

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Stąporkowie

26-220 Stąporków

ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 114

Tel:(41) 37-41-082

E-mail: sp2staporkow@op.pl

Osiągnięcia w konkursach w roku szkolnym 2015/2016

Lp.

Nazwa konkursu

Liczba uczniów

Zajęte miejsce

1.

Młodzież zapobiega pożarom

3

IV miejsce, etap gminny

2.

Międzynarodowy Konkurs ,,Kangur Matematyczny”

29

1 wyróżnienie

3.

Konkurs recytatorski

7

I miejsce – Piotr Świercz - etap gminny -  IVB

I miejsce – Wojciech Misiowiec - etap gminny -  IB

II miejsce Magdalena Kowalczyk  IVA oraz Aleksandra Wiatr –  VIA -  etap gminny

Wyróżnienie – Zofia Kloczkowska IVB oraz Maja Dudzik –  IVA - etap gminny

I miejsce etap wojewódzki – Piotr Świercz  i nominacja do etapu ogólnopolskiego

Udział Piotra Świercza w finale konkursu ogólnopolskiego

4.

Konkurs języka polskiego w Tygodniu Kultury Języka Polskiego

24

I miejsce -  klasa IVB

II miejsce - klasa VIA

III miejsce -  klasa VB

 ( etap szkolny)

5.

Szkolny Konkurs Ortograficzny

6

I miejsce Natalia Siwek -  IVB

II miejsce Zuzanna Lunge -  VA

6.

Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

4

II miejsce w gminie

7.

Rajd Harcerski ,,Wiosenka”

12

wyróżnienie

8.

Powiatowy Konkurs Piosenki o Zdrowiu

1

II miejsce – Natalia Boruń -  IVB

9.

Konkurs Ekologiczny ,,Żyj eko i bądź zdrowy”

1

Udział ( etap powiatowy)

10.

Szkolny konkurs ,,Coś z niczego”

8

Zofia Kloczkowska i Wiktor Kloczkowski z klasy IVB

Kacper Gołacki i Marcelin Warszawski z klasy IVA

11.

Konkurs plastyczny ,,Wielka Brytania w moich oczach”

35

I miejsce Matylda Choromańska kl. IIIA

I miejsce Natalia Rożek kl. VIA

12.

Rajd Harcerski ,,Smok Tortowy”

11

wyróżnienie

13.

Konkurs szkolny ,,Word Master 2016” – Mistrz Słówek

30

W klasach czwartych:

I miejsce – Piotr Świercz kl. IVB

II miejsce – Kacper Gołacki, Julia Stąpór kl. IVA

III miejsce – Igor Bała, Patryk Klimczyk – kl. IVB

W klasach piątych:

I miejsce – Zuzanna Lunge –  VA

II miejsce – Wiktoria Malinowska – kl. VA

III miejsce – Alicja Komisarczyk – kl.VA

W klasach szóstych:

I miejsce – Natalia Rożek VIA

II miejsce – Natalia Krakowiak Via

III miejsce –Aleksandra Wiatr VIA

14.

Konkurs Ekologiczny ,,Stop zaśmiecaniu lasów” (organizator Nadleśnictwo Stąporków)

4

Udział czterech uczniów:

 P. Pałosz kl. IVA

P. Klimczyk, M. Wiśniewski, J. Wojciechowski kl. IVB