Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Stąporkowie

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Stąporkowie

26-220 Stąporków

ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 114

Tel:(41) 37-41-082

E-mail: sp2staporkow@op.pl

Wycieczka klas szóstych do Warszawy

8 czerwca 2018 r. klasy 6A i 6B udały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyprawy były Łazienki Królewskie -
 położona w centrum Warszawy letnia rezydencja ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Podczas spaceru podziwialiśmy  Pałac na Wodzie, Amfiteatr, Świątynię Diany, Oranżerię, ogród chiński i pomnik Chopina. Dodatkową atrakcją były oswojone wiewiórki i spacerujące po ogrodach dostojne pawie. Po wyczerpującej wędrówce relaksowaliśmy się w cieniu jedząc wyśmienite lody. Następnie udaliśmy się do autokaru zaparkowanego obok stadionu Legii Warszawa, skąd pojechaliśmy na posiłek do restauracji Pizza Hut przy Zamku Królewskim.
 
Po krótkim spacerze i zakupieniu pamiątek, ruszyliśmy do Warowni Jomsborg. Jest to gród Wikingów i Słowian – siedziba legendarnej drużyny Jomsborczyków (Jomswikingów), którzy według skandynawskich sag, służyli naszemu Królowi Bolesławowi Chrobremu jako najemni woje. Na miejscu wysłuchaliśmy opowieści o plemieniu Wikingów i obejrzeliśmy walkę na miecze w wykonaniu pasjonatów historii. Wszyscy mogli spróbować strzelania z łuku do tarczy, wybijania własnych monet, prowadzić bitwę na worki z sianem, zakuć się w dyby i kupić miejscowe pamiątki. Zwieńczeniem naszej wizyty było drużynowe przeciąganie liny, w którym wszyscy musieli wziąć udział. Po fizycznym wysiłku pokrzepiliśmy się pieczonymi kiełbaskami i w cudownych nastrojach pożegnaliśmy Warszawę.
 
Wycieczka była pełna wrażeń, pogoda wymarzona - wszystkim polecamy udanie się naszymi śladami