Klasa IV A z wizytą w Nadleśnictwie Stąporków.

W dniu 11. 06. 2018r. wybraliśmy się do naszego Nadleśnictwa, aby tam w Sali edukacyjnej odbyła się ciekawa lekcja przyrody na temat lasu.

Obejrzeliśmy prezentację i wysłuchaliśmy wykładu na temat ochrony lasów.

Podczas zajęć edukacyjnych mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o otaczającej nas przyrodzie, o różnorodności biologicznej w naszych lasach, a także o tym jak ważna i ciężka jest praca leśnika.

W sali prezentowanych jest wiele ciekawych tematów dotyczących przyrody i leśnictwa naszego regionu, m.in.: specyfiki prowadzenia gospodarki leśnej, bogactwa zasobów przyrodniczych, obejrzeliśmy ekspozycję nasion pospolitych drzew i krzewów leśnych, ekspozycję dzikich zwierząt, makiety drewniane przedstawiające różne gatunki grzybów.

W sali znajdują się także multimedialne tablice dźwiękowe, dzięki którym mogliśmy wsłuchać się w odgłosy lasu oraz posłuchać śpiewu ptaków.

Bardzo dziękujemy Pracownikom Nadleśnictwa za wspaniałe przyjęcie i prezenty.