Dzień Papieski

XV Dzień Papieski

11 X 2015 r. o godz.11.30 w Kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Stąporkowie uczniowie klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 2  pod opieką  p. Małgorzaty Panek, p. Edyty Adamiec i p. Bożeny Kusztal przedstawili  montaż słowno – muzyczny poświęcony pamięci Papieża Polaka – Świętego Jana Pawła II. Uczniowie przypomnieli historię życia Świętego Jana Pawła II . Wiersze i fragmenty prozy przeplatane były pięknym śpiewem uczniów, którzy zaprezentowali  nie tylko życie papieża , ale również Jego ulubione pieśni : „Czarna Madonna”, „Abba Ojcze” , „Ave Maryja”. Akademia zakończyła się ulubioną pieśnią oazowa Jana Pawła II „Barka”. Całość uroczystości została oparta na przekazie multimedialnym, przy którym  pomagał  i swoich cennych rad udzielał ks. Leszek Seweryn. O piękny wystrój Kościoła zadbała p. Dorota Pawińska.

Akademia bardzo podobała się licznie zgromadzonym wiernym, o czym świadczyły owacje na stojąco. Ksiądz Proboszcz Zenon Kicior serdecznie podziękował Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2, młodym artystom i ich opiekunom za tak pięknie przygotowany występ.

Podziękowania zostały poparte słodkimi batonami i obrazkami .