Sprzątanie świata

Dnia 22.09.2015 r. uczniowie klasy VI B naszej szkoły przyłączyli się  do akcji „Sprzątanie Świata”. Tym razem  praktyczna lekcja ekologii zaczęła się pogadanką, która uświadomiła cel tej akcji. Uczniowie  przypomnieli sobie jak segregować odpady i dlaczego powinno się to robić. Następnie uczestnicy akcji sprzątali teren wokół szkoły. Uprzątnęliśmy teren parku miejskiego i jego okolice. Zebrane śmieci staraliśmy się segregować, najwięcej odpadów było typu szkło, plastik i papier.

„Wyprawa – poprawa” – to hasło tegorocznej akcji mówi też o tym, że jesteśmy współodpowiedzialni za miejsce, w którym żyjemy. W tym roku wyjątkowo ku naszemu zdziwieniu zebraliśmy o wiele mniej śmieci niż w ubiegłych latach. Z dumą możemy powiedzieć, że Stąporków staje się coraz czystszym miastem, ponieważ o nie dbamy.