"Żywa pamięć o Tobie ciągle jest w nas"

W kwietniu 2015 r. obchodziliśmy 10 rocznicę śmierci Jana Pawła II i pierwszą rocznicę włączenia naszego papieża w poczet świętych. Z tych powodów w maju w ZSP Publicznym Gimnazjum i Szkole Podstawowej nr 2 oraz kościele parafialnym w Stąporkowie odbyła się uroczysta akademia  pt.,,Żywa pamięć o Tobie ciągle jest w nas”. Podczas imprezy przedstawiona zastała historia życia Jana Pawła II, jego działalność apostolska i zabawne sytuacje towarzyszące jej. Akademię uświetniły tańce: trojak i krakowiak, związane z górami i Krakowem, gdyż Karol Wojtyła był silnie związany z tymi miejscami. Uroczystość uświetniły prezentacja multimedialna oraz nastrojowe piosenki i pieśni. Podczas obchodów zaprezentowali się uczniowie klas I, II i III gimnazjum oraz przedstawiciele klas II ,,a’ i II,,b” szkoły podstawowej. Akademia została przygotowana przez Marzenę Błońską, Edytę Adamiec, Małgorzatę Szot, Monikę Kaczmarek, Mariolę Szocińską oraz Justynę Lipowską, Urszulę Krzepkowską i Mariannę Okłę.