16 kwietnia - konkurs wiedzy o języku polskim

W czwartek 16 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Stąporkowie odbył się konkurs wiedzy o języku polskim.

Brali w nim udział uczniowie klas IV-VI, po cztery osoby z każdej klasy. W sumie było sześć zespołów.

Jury konkursu składało się z nauczycieli języka polskiego :

mgr. Małgorzaty Panek, mgr. Małgorzaty Szot

Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 8:00,trwała ok.2 godziny. Było wiele zadań pisemnych m.in. opowiadanie z dialogiem, opowiadanie na podstawie komiksu, poprawianie błędów językowych.

Tematy były różnorodne, uczestnicy musieli nawet tłumaczyć z języka łacińskiego i angielskiego na polski

Na każde zadanie mieli 10 minut..Praca w grupie odbywała się sprawnie. Zespoły starały się rozwiązać wszystkie zadania na czas.

W trakcie konkursu jury oceniało poszczególne prace, po zakończeniu ogłosiło werdykt.

I miejsce zajęła klasa Va,

II miejsce klasa VIb,

III miejsce – klasa VIa

IV miejsce zajęła klasa V b

V miejsce zajęła klasa IV a

VI miejsce zajęła klasa IV b

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Konkurs wiedzy o języku polskim był ciekawy i pogłębił naszą wiedzę.