Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Stąporkowie

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Stąporkowie

26-220 Stąporków

ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 114

Tel:(41) 37-41-082

E-mail: sp2staporkow@op.pl

Trasa rajdu

„51 Rajd Szlakami Walk Partyzanckich"
17-19.09.2010 r.

W piątek, 17 września, patrol z 6 Koneckiej Drużyny Harcerskiej, składający się z 34 uczestników wyruszył wraz z drużynową Justyną Serek i naszym opiekunem - Karoliną Sojdą do Rogowa. Trasa naszej wyprawy wiodła głównie przez las, który przywitał nas w pewnym momencie błotem i ogromnymi kałużami. Początkowo próbowaliśmy je ominąć, ale nie udało się. Przeszliśmy, więc po błocie i kałużach po kolana. Buty i spodnie mokre, ale przygoda - pierwsza klasa. Harcerzom nie są straszne trudy wędrówki. Wszyscy byli bardzo dzielni i nikt nie narzekał na bolące nogi. Wyprawa była długa, więc z radością robiliśmy sobie przerwy na regenerację sił i małe, co nieco.
W trakcie wędrówki mieliśmy różne punkty kontrolne, podczas
których wykonywaliśmy zadania rajdowe. Jednym z zadań dla naszego
patrolu „Basia Kiełbasia" było rozpoznanie warzyw i owoców .
Nasi koledzy i koleżanki mieli oczy zasłonięte chustą i za pomocą zmysłu smaku rozpoznali pomarańczę, jabłko, cytrynę, paprykę. Niestety nie udało nam się rozpoznać pigwy.
Drugiego dnia rajdu mieliśmy nocleg w ośrodku ZHP w Sielpi. Wszyscy będziemy wspominać ognisko, podczas którego zastępy prezentowały śmieszne bajki wymyślane podczas wędrówki. Ostatniego dnia dostaliśmy plakietki z rajdu oraz wzięliśmy udział w uroczystościach poświęcenia sztandaru Hufca Końskie. Do Stąporkowa dotarliśmy z Sielpi autobusem. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy w niedzielę do swoich domów, z pełnym bagażem przygód.