Dzień Pluszowego Misia - szkolny happening

25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Każdy uczeń, który tego dnia przyniósł do szkoły ulubionego pluszaka, nie mógł być pytany przez nauczycieli na lekcjach. Wielu uczniów skorzystało z okazji i korytarze oraz klasy zapełniły sie kolorowymi, mięciutkimi i słodkimi misiami.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. (źródło: miastodzieci.pl)