Dzień Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej nr 2 w Stąporkowie 24.03.2014 r.

W dniu 24 marca 2014r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Stąporkowie Dzień Języka Angielskiego. Dzień ten przygotowały anglistki: pani Renata Rutkowska oraz pani Karolina Sojda.
Dla klas młodszych 2-3 zorganizowany został konkurs piosenki angielskiej. Najlepsze wykonanie wybrała publiczność gorącymi brawami. Nagrodę publiczności otrzymały: Zuzanna Lunge i Eliza Szcześniak z klasy III a oraz Patryk Pałosz z klasy II a. Wszyscy śpiewający otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz skoroszyty, a zwycięzcy książeczki w wersji anglojęzycznej.
Uczniowie klas 5-6 dopingowali swoich kolegów i koleżanki, którzy ich reprezentowali w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w pięciu konkurencjach. Pierwszym zadaniem było dopasowanie symboli roślinnych oraz stolic do odpowiednich krain geograficznych: Walii, Szkocji, Anglii oraz Irlandii Północnej.
Pytania konkursowe były różnorodne i sprawdzały nie tylko znajomość kultury Wielkiej Brytanii, lecz także dotyczyły znajomości języka angielskiego. Przygotowane zostały pytania do pokazu mody oraz krótkich skeczów, w których wzięli udział uczniowie klas 4.
Wszyscy uczestnicy konkursów byli dobrze przygotowani. W nagrodę wszyscy otrzymali drobne upominki: długopisy, notesy, zakładki do książek, dyplomy, a zwycięzcy książki anglojęzyczne.

Wyniki konkursu Języka Angielskiego:
I miejsce klasa VI b : Marcel Jakubowski, Anita Prześlakowska, Julia Walczyk, Oliwia Nowak – 36 punktów
II miejsce klasa V a : Martyna Kurcbart, Kacper Wojna, Kamila Kolińska, Małgorzata Domagała – 35 punktów
III miejsce klasa VI a: Paweł Sroka, Jakub Brandeburg, Wiktoria Jakubowska, Dawid Szymański – 34 punkty
IV miejsce klasa V b: Sandra Dulewicz, Patrycja Kocowicz, Jakub Lisowski, Martyna Sorbian – 25 punktów

Wszystkim uczestnikom Dnia Języka Angielskiego bardzo dziękujemy za zabawę i gratulujemy zwycięzcom.