Wycieczka klas drugich do fabryki bombek

We wtorek  4  grudnia 2018 roku  uczniowie klas  IIa i  IIb udali się na wycieczkę do fabryki bombek „Szkło – Dekor ” w Piotrkowie Trybunalskim. Dzieci dowiedziały się  jak wygląda proces produkcji najbardziej popularnych ozdób choinkowych. Po fabryce oprowadzała pani, która opowiadała o kolejnych etapach powstawania bombek. Pierwszym miejscem, jakie dzieci obejrzały była dmuchalnia ręczna, gdzie nad otwartym ogniem rozdmuchiwane są szklane rurki. Następnie w srebrzalni ręcznie pokrywa się wewnętrzne ścianki bombek, a w lakierni  urządzenia pokrywają ich zewnętrzną część kolorowymi lakierami. Potem bombki trafiają  do dekoratorni, w której pracownicy o dużych zdolnościach manualnych i bogatej wyobraźni plastycznej dekorują je małymi pędzelkami i obsypują brokatem. Stamtąd  trafiają już tylko do miejsca, gdzie zaopatrywane są  w haczyki i wędrują do pudełek. Punktem kulminacyjnym zwiedzania fabryki były warsztaty, podczas których dzieci mogły samodzielne ozdabiać bombki. Zajęcia te bardzo się wszystkim podobały, bo każdy mógł wcielić się w artystę i według własnego pomysłu udekorować bombki. Gotowe ozdoby zostały spakowane do kartonów, gdyż zabieraliśmy je ze sobą. Na zakończenie wizyty udaliśmy się do sklepu firmowego, gdzie dokonaliśmy zakupu pięknych ozdób choinkowych do naszych domów. Po udanych zakupach i zjedzeniu posiłku, pełni wrażeń wróciliśmy do domu.