Królewskie pasowanie

Królewskie Pasowanie

„ Dziś na zamku jest spotkanie , uroczyste pasowanie

więc księżniczek i rycerzy cały orszak tutaj spieszy”

Dnia 19 października 2018r w królewsko udekorowanej sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste pasowanie młodych, odważnych rycerzy i ślicznych małych księżniczek na przedszkolaków / starszaków. Na królewskich tronach zasiadły: Pani Dyrektor- Joanna Bernat, wicedyrektor- Pani Ewa Chrapek  oraz  Burmistrz Miasta i Gminy Stąporków- Pani Dorota Łukomska. Panie bacznie obserwowały występy przedstawicieli bajkowego zamku. Dzieci grały, śpiewały, tańczyły, deklamowały wiersze, a wszystko po to, by w finale uroczystości uzyskać tytuł przedszkolaka/starszaka. Udało się! dzieci zasłużyły na pasowanie! Po złożeniu uroczystej obietnicy przedszkolnej Pani Dyrektor nadała każdemu rycerzowi i każdej księżniczce tytuł przedszkolaka/ starszaka. Dzieci dumnie przyjęły na siebie obowiązki przedszkolaka/ starszaka. Obie Panie Dyrektor oraz Pani Burmistrz obdarowały naszych maluczkich mnóstwem prezentów, a zgromadzeni rówieśnicy gromkimi brawami.
Po uroczystej akademii dzieci udały się na poczęstunek, słodką niespodziankę przygotowana przez wzruszonych i dumnych rodziców.

Było kolorowo, gwarno i bardzo, bardzo uroczyście, to był piękny dzień!!