Klasy ósme obejrzały sztukę "Pan Tadeusz"

10 marca 2020 r. z okazji Dnia Kobiet odbyła się wycieczka klas ósmych do Radomia - zaplanowany we wrześniu i długo oczekiwany wyjazd do teatru. Do ósmoklasistów dołączyli uczniowie z klasy 7 a, którym na pewno przyda się trochę kontaktu ze sztuką.
Naszym celem był "Pan Tadeusz",  lektura obowiązkowa, obecnie omawiana przez klasy 8-me. Spektakl został wystawiony przez  Krakowską Agencję Artystyczną w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu .
Uczniowie obejrzeli adaptację tego niełatwego utworu Adama Mickiewicza z mieszanymi uczuciami - od zachwytu po rozczarowanie. Ta obszerna 12-księgowa epopeja została zmieszczona w dwugodzinnym przedstawieniu, z ukazaniem najważniejszych wątków.  Mimo barwnych postaci, ciekawej gry aktorskiej i oprawy muzycznej, nie trafiła do wszystkich młodych odbiorców.
Po zakończeniu spektaklu młodzież bezpiecznie i w dobrych nastrojach wróciła do domu  :)