Wycieczka klas piątych do Zagnańska i Chrust

W dniu 23 maja klasy piąte odwiedziły Zagnańsk i Chrusty.

Oceanika to miejsce, w którym każdy miłośnik wodnego życia znalazł coś interesującego i zobaczył stworzenia, na co dzień niedostępne.

Zgromadzono tu zwierzęta i rośliny z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone według miejsca ich występowania.

To tutaj mogliśmy zobaczyć, jak wygląda ryba, której przodkowie dali początek dominacji czworonożnych zwierząt na suchym lądzie, czy też która ryba przynosi szczęście w biznesie.

Zwierzętom odtworzono warunki, w jakich występują w swoim naturalnym środowisku, np.: afrykańskie jezioro Malawi, Wielka Rafa Koralowa, czy Nizina Amazonki.

Podczas warsztatów przyrodniczych dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawostek o rekinach oraz wykonaliśmy doświadczenia dot. życia w wodzie.

Zwiedziliśmy Park Miniatur i podziwialiśmy pomnik przyrody  Dąb Bartek.