Szkolny konkurs ekologiczny z okazji światowego Dnia Ziemi

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Każdego roku do świętowania przyłączali się również uczniowie naszej szkoły.
Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Ziemi jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.
W związku z obostrzeniami wprowadzonymi z powodu epidemii obchody Światowego Dnia Ziemi w tym roku w naszej szkole będą wyglądały nieco inaczej.
Szkolny Klub Ekologiczny proponuje konkurs pod hasłem „Kwiatek dla Matki Ziemi”. Regulamin konkursu znajdziecie poniżej.
A co każdy z nas może zrobić z okazji Dnia Ziemi?
Poniżej zaledwie kilka przykładów, co dobrego możemy zrobić dla środowiska.
Zaplanujmy dzień bez samochodu, gdy tylko jest to możliwe, zostawiajmy auto w garażu. Korzystajmy częściej z roweru lub poruszajmy się pieszo. Gdy coś nam się zepsuje, naprawiajmy zamiast wyrzucać. Segregujmy śmieci. Pamiętajmy, że tylko niecałe 10% plastiku podlega recyklingowi, dlatego na zakupach starajmy się wybierać produkty w szkle, puszkach lub papierowych opakowaniach.
Robiąc zakupy, róbmy je z własną torbą, najlepiej bawełnianą. Woreczki foliowe rozkładają się ponad 400 lat!
To świetna okazja, by zrobić coś dobrego dla środowiska. Nie tylko w Dzień Ziemi.
Bądźmy EKO!