Karnawał Samorządu Uczniowskiego

Nazwa "karnawał" pochodzi od włoskiego carnevale ("mięso usuwać") bądź caro, vale ("żegnaj mięso"). Karnawał to zwyczajowo czas pomiędzy świętem Trzech Króli a Środą Popielcową. Początek karnawału  ma stałą datę, jednak dzień, w którym kończy się ten okres, jest ruchomy. Popielec wypada w różnych terminach, a ustalenie jego daty jest związane z dniem występowania Wielkanocy. W 2021 roku karnawał skończy się we wtorek, 16 lutego. W Polsce w niektórych regionach ostatni dzień karnawału nazywany jest "śledzikiem". Ostatni tydzień karnawału rozpocznie się od tłustego czwartku, który wypada 11 lutego, a ostatnia sobota karnawału przypadnie 13 lutego.
Najbardziej znany i jednocześnie najbardziej widowiskowy jest oczywiście karnawał w Rio de Janeiro oraz karnawał wenecki. Inne miejsca, w których karnawał jest obchodzony wyjątkowo hucznie to m.in. Wyspy Kanaryjskie.
Z kolei w Polsce podczas karnawału zazwyczaj organizowane są najbardziej kolorowe i huczne zabawy, a także bale przebierańców. Od głębokiej przeszłości utrzymywało się przekonanie, że im wyższe będą skoki w tańcu, tym wyżej będzie rodziło zboże. Między innymi dlatego karnawał jest tak ściśle związany z tańcami.
Jednak z powodu trwającej pandemii koronawirusa, karnawał w 2021 roku z pewnością będzie wyglądać zupełnie inaczej.
W naszej szkole nie ma w tym roku choinki szkolnej, podczas której bawiliśmy się, tańcząc, śpiewając, wybierając Króla i Królową Balu. Możemy jednak równie dobrze, choć przez chwilę, poczuć się, wkładając niecodzienny, bo karnawałowy strój.
A oto szkolna galeria oryginalnych karnawałowych strojów: