Akcja "Świąteczne życzenia"

Następne Święta i kolejna akcja charytatywna naszej szkoły. Młodzież PSP Nr 2 w Stąporkowie oraz absolwenci gimnazjum pod opieką Marii Wiśniewskiej (w ramach działania Szkolnego Klubu Wolontariatu) zorganizowała piękną i już wieloletnią akcję „Świąteczne życzenia”, która przy tak specyficznych warunkach była trudna logistycznie do zorganizowania. Ale…. udało się :). Na młodzież zawsze możemy liczyć.

„Świąteczne życzenia”

W ramach akcji zebrano: 360 czekolad (dziękujemy za ogromny wkład naszym absolwentom – Małgorzata Boruń, Amelia Rynkiewicz, Bartłomiej Okła), 51 kartek świątecznych z życzeniami  (wykonanych  własnoręcznie przez uczniów). Do ośrodka w Biłgoraju przekazano również odzież, buty, pościel. Przekazano także: choinkę sztuczną (Kinga Kurp – kl.8a), ozdoby choinkowe, łańcuchy (dziękujemy pani Marzannie Błońskiej, Małgorzacie Szot, Monice Łękawskiej).

Akcją objętych zostało 3 ośrodki:

1. Stowarzyszenie Centrum Wsparcia Społecznego Schronisko dla osób bezdomnych Biłgoraj 1

2. Akademia Innowacji Społecznych Schronisko w Stąporkowie

3. Ośrodek Opiekuńczy Barbara Dom Opieki Wielka Wieś

Nasze odwiedziny w Biłgoraju wypadły 6.12.2020 nie mogło zatem zabraknąć małego akcentu przedświątecznego. Mieszkańcy domu otrzymali skromne upominki.