Razem na święta z klasą 2b

Okres przedświąteczny jak i same święta, kojarzą nam się z rodzinną atmosferą, pysznymi potrawami, choinką, a tym najmłodszym szczególnie z prezentami. Niestety dzisiejsze czasy utrudniły nam celebrowanie nadchodzących świąt. Epidemia spowodowała przymusowe ograniczenie kontaktów międzyludzkich. W tym szczególnym czasie wzrosła liczba osób samotnych, a zwłaszcza osób starszych. Na szczęście nie wszystkie pociechy myślą głównie o prezentach.
    Wydarzenia ostatnich czasów spowodowały, że uczniowie z klasy 2a  Szkoły Podstawowej Nr 2 w Stąporkowie wyszli z inicjatywą umilenia tego okresu ludziom samotnym i potrzebującym. Cala klasa małych ludzi o wielkich sercach stworzyła niewiarygodnie wielką ilość kartek świątecznych. Kartki zawierają słowa otuchy i wspaniałe życzenia świąteczne, a zdobią je niezwykle oryginalne i kreatywne rysunki, malunki i szkice. Uczniowie rozdają kartki  sąsiadom, osobom starszym, samotnym, seniorom z Domu Opieki Społecznej w Koziej Woli oraz MEDYKOM. Każda podarowana karta wywołuje szczery uśmiech na twarzy obdarowanego, a czasem nawet łzy wzruszenia. Cala akcja ma trwać do  świąt, a dzieci, a raczej pomocnicy Świętego Mikołaja ciężko i uparcie pracują nad kolejnymi kartkami.  Dzięki takim  gestom, ludziom rośnie serce -  to prawdziwy DUCH ŚWIĄT!